header

O společnosti

Tisk Email

Informace o společnosti


Historie

Společnost ABM byla založena již před více než 15 lety v roce 1990 jako ryze česká firma se stoprocentně českým kapitálem, a to ji charakterizuje dodnes. Od svého vzniku si buduje image solidního partnera, který je schopen za přiměřenou cenu poskytnout kvalitní zboží a služby v oblasti IT technologií. Vzhledem k růstu společnosti a jejímu zařazení mezi významné dodavatele informačních a komunikačních technologií v České republice a pro další expanzi na Moravě, byla na podnět manažerů poboček založena v roce 1996 dceřiná společnost ABM Morava, s.r.o. s vlastní centrálou a pobočkami na Moravě. Cílem projektu bylo vybudování vlastních skladů a silného servisního zázemí.
Společnost ABM Morava dokázala vybudovat silnou centrálu s propracovanou logistikou, velkoobchodním oddělením, zmodernizovat a zlepšit práci poboček. Vzniklo nové středisko služeb orientující se na komplexní poskytování služeb a specializované oddělení pro klíčové zákazníky, do kterého dnes spadají významné regionální společnosti z oblasti průmyslu, institucí a školství. Celý úspěch byl vybudován na korektnosti, slušnosti a profesionalitě všech pracovníků vůči odběratelům a dodavatelům. Společnost ABM Morava se na základě dohody s vedením ABM Group dne 21.11.2001 osamostatnila. Díky tomuto kroku je dnes společnost samostatná v rozhodování, financování a v naplňování svých plánů a cílů. Jedním z výsledků tohoto osamostatnění bylo zkvalitnění služeb jak pro koncové uživatele, tak pro instituce a podniky, což přináší pozitivní výsledky odrážející se ve spokojenosti našich klientů.

Současnost

V současné době je centrála společnosti v Ostravě a zastřešuje činnost oddělení maloobchodu, velkoobchodu, oddělení klíčových zákazníků, servisní středisko, oddělení výroby, internetové středisko a středisko linuxových služeb. Vlastní maloobchodní prodejny má společnost ve Frýdku-Místku a Havířově. V dalších větších městech regionu je prodej realizován formou autorizovaného zastoupení a pomocí dealerské prodejní sítě.
V naší nabídce najdete kompletní sortiment zboží od disket, spotřební materiál pro tiskárny a kopírovací stroje přes počítače, notebooky, tiskárny a scannery až po špičkové servery. Naše Internetové středisko, nově založené v roce 2005 si vybudovalo za krátkou dobu své existence image kvalitního a profesionálního partnera v oblasti internetových služeb. Pracovníci tohoto oddělení zabezpečují připojení k Internetu na bezdrátové a ADSL technologii v Ostravě, Havířově a Frýdku-Místku. Kromě této činnosti zabezpečuje oddělení výrobu internetových stránek v HTML, ASP, PHP s možností propojení na databáze. Novinkou je i profesionální hosting internetových stránek a aplikací na páteřní lince Internetu. Pro oblast sítí a komunikace je ve společnosti vytvořeno specializované pracoviště, které zajišťuje návrhy, projekty, dodávky, instalace, údržbu a správu jak lokálních (LAN), tak rozlehlých sítí (WAN). Servisní pracovníci jsou na základě smluv plně k dispozici jednotlivým zákazníkům a tím připraveni k okamžitým zásahům a řešení problematiky formou on-site servisu, tzn. přímo u zákazníka. Vzhledem ke stále většímu riziku virového napadení přes Internet prošli naši vybraní pracovníci odborným školením pro likvidace těchto virů. Zároveň připravujeme naše pracovníky na provádění softwarových auditů u našich klientů, kteří tak budou mít 100% jistotu, že nepoužívají nelegální programové vybavení. Kromě školení a vzdělávacích kurzů pro udržení a rozvoj znalostí zaměstnanců společnost organizuje také vzdělávací semináře pro své klienty a jejich pracovníky. Semináře jsou komplexní jednotkou od navržení optimálního školicího programu až po závěrečné přezkoušení. Naše oddělení péče o zákazníky úspěšně nabízí službu Outsourcing. Tato služba je vhodná pro všechny společnosti, které si nemohou dovolit, nebo v rámci ekonomických opatření nechtějí zaměstnávat vlastního počítačového specialistu. Naše společnost za měsíční paušální poplatek přidělí pracovníka, který bude odběratele pravidelně navštěvovat a komplexně řešit problematiku IT. Tato služba, která v sobě zahrnuje VIP ceny a telefonický support, je v současné době našimi zákazníky velmi žádaná. Naše odezva nepřekročila ani v jednom případě 6 hodin od nahlášení závady. Linuxové středisko má za sebou úspěšný vývoj a následné aplikování několika projektů. Jedná se zejména o kompletní serverové řešení na Linuxu, školní projekt Edunix, CMS systém a kompletní groupwarové řešení.

Budoucnost

Naším hlavním cílem je posílení celkové pozice na trhu. V tomto roce po úspěšné restruktualizaci naší společnosti chceme nabídnout co nejširší portfolio kvalitních IT služeb. Postupně rozšiřujeme nabídku našich služeb a pracujeme na zlepšení již stávajících tak, aby byli naši zákazníci spokojeni. Připravujeme kompletní rekonstrukci naší centrály v Ostravě. Kromě zlepšení pracovního prostředí vzniknou nová pracoviště, jako dohledové centrum a vývojové centrum. V rámci rekonstrukce bude vybudovaná nová montážní linka a skladový a expediční prostor. Stávající obchodní politika, spojená s kvalitním marketingem a referencemi od našich zákazníků, na jejichž spokojenost je orientovaná, je významným prvkem pro další úspěšné budování a rozvoj společnosti ABM Morava. Našim zákazníkům nabízíme široké spektrum služeb a nejkvalitnější servis s rozsahem po celé České republice. Vždy se snažíme individuálním přístupem najít řešení pro každého našeho zákazníka a partnera.

Údaje o společnosti:

Obchodní jméno: ABM MORAVA, s.r.o.
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě,
oddíl C, vložka 26367
Adresa: Křivá 25, 702 00  Ostrava
Pověřený zástupce: Ing. Tomáš Foldyna - jednatel
IČ: 25067753
DIČ: CZ25067753
Bankovní spojení: Komerční banka Ostrava
Číslo účtu: 19 63 76 13 02 57 / 0100Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Obchodní jméno: ABM MORAVA, s.r.o.

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 26367

Adresa: Křivá 25, 702 00 Ostrava

Pověřený zástupce: Ing. Tomáš Foldyna - jednatel

Telefon: +420 596 113 941-43 Fax: +420 595 176 185

IČ: 25067753

DIČ: CZ25067753

Bankovní spojení: Komerční banka Ostrava

Číslo účtu: 19 63 76 13 02 57 / 0100


Sdílejte s přátely

      

Server

Stránky běží na vlastním linuxovém serveru umístěném na páteřní lince. Jako HTTP server jsme zvolili APACHE.

Mysql

Jako databázový server jsme se rozhodli pro využití MySQL 5.

ABM Morava

počítače

eshop

it

výpočetní technika

hardware

software

internet

tvorba www stránek

programování

linux

microsoft

hosting

acer Executive partner

Hewlett packard Preferred partner

Microsoft gold partner

Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com
TOPlist