header

Windows 7

Windows 7 Servis Pack 1

Tisk Email
w7sp1

Společnost Microsoft dnes uvolnila do výroby finální verzi prvního servisního balíčku pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Multilicenční zákazníci a předplatitelé služeb MSDN a TechNet jej budou mít k dispozici od 16. února. Pro uživatele služby Windows Update bude dostupný od 22. února včetně české jazykové mutace. Service Pack 1 je určen primárně firemním zákazníkům, kterým přináší nejen všechny dosud vydané opravy v jednom instalačním balíčku, ale také rozšíření zejména možností virtualizace díky novým funkcím Dynamic Memory a Remote FX.

„Tato bezplatná aktualizace přináší nové funkcionality pro zákazníky využívající virtualizaci serverů i desktopů od Microsoftu. Ti tak mohou získat úspory díky efektivnějšímu využití používaného hardwaru a zároveň mohou nabídnout koncovým uživatelům přístup k 3D a HD obsahu i na desktopech poskytovaných z datového centra,“ řekl Petr Váša, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft.

Dynamic Memory je funkce, která přináší možnost alokovat rozsah paměti (min. a max.) jednotlivým virtuálním stanicím a zároveň dává možnost systému dynamicky upravit aktuální velikost užívané paměti dané virtuální stanice podle aktuálních potřeb. Tato funkce tak umožňuje spustit na jednom fyzickém stroji více virtuálních stanic, a tím zvyšuje využití hardwaru při nasazení virtualizace. Při testování se díky Dynamic Memory podařilo zvýšit množství spuštěných stanic až o 40 % (více viz: http://blogs.technet.com/b/virtualization/archive/2010/11/08/hyper-v-dynamic-memory-test-for-vdi-density.aspx).

Remote FX protokol umožňuje využít výkon virtualizovaných grafických zdrojů a kodeků k vytvoření prostředí, které nabídne uživatelům pracujícím prostřednictvím vzdálené plochy (Remote Desktop Services) možnost pracovat stejně jako v prostředí s hardwarovou grafickou akcelerací, včetně podpory 3D obsahu a Windows Aero.

Pro klientský operační systém Windows 7 je Service Pack 1 shrnutím všech předchozích oprav a zjednodušuje tak IT pracovníkům správu koncových stanic. Novou funkcí je pak možnost využití technologie Remote FX při přístupu k virtualizovanému desktopu v datovém centru.

 

Upgrade Windows XP na Windows 7 - Video

Tisk Email

Microsoft vytvořil krátké video, které Vás provede upgradem na Windows 7 z Windows XP.

 

Windows 7 a Windows phone míří na pulty českých obchodů

Tisk Email

Právě dnes vyvrcholilo úsilí tisíců odborníků společnosti Microsoft a jejích partnerů. Na pultech obchodů jsou od dnešního rána k dostání počítače s novým operačním systémem Windows 7 a chytrá mobilní zařízení Windows phone s novým operačním systémem Windows Mobile 6.5. Souběžné uvedení obou produktů na trh není náhodné. Svět osobních počítačů a mobilních telefonů spolu propojuje stejný důraz na jednoduchost používání a dokonalá vzájemná komunikace.

 

Co byste měli vědět k Windows 7

Tisk Email
23.png
 

Windows 7 - fotoreportáž

Tisk Email
7.png
Podle nejnovější informací mají nové Windows Seven vyjít již tento rok ( nejpravděpodobněji již v listopadu ). Proto jsme pro Vás připravili tuto foto reportáž z instalace a prvních důjmů z používaní.
 

Windows 7 - RC verze je hotova!

Tisk Email
windows_seven.jpg Ano, je to tak. Release Candidate verze nadcházejícího klientského operačního systému Windows 7 byla dokončena. V praxi to znamená, že odteď už by mělo jít o "feature complete" verzi, na níž se budou pouze ladit chyby a výkonové charakteristiky.
 Dobrou zprávou je, že již brzy bude RC ke stažení. Přesněji řečeno, od 30. dubna si RC mohou stáhnout předplatitelé služeb MSDN a Technet, pro veřejnost bude verze uvolněna pravděpodobně o týden později.
 

Windows 7 nabídnou možnost vypnutí Intrnet Exploreru 8

Tisk Email

ie8.jpegMicrosoft pomocí blogu Engineering Windows 7 oficiálně potvrdil, že v připravovaných Windows 7 bude možnost odstranění součástí, které jsou ve Windows XP a Vista neodstranitelné. Poprvé se do tohoto seznamu součástí dostává i Internet Explorer, který bude možno odstranit resp. vypnout.

Vypnutí některé součástí nemá zapříčinit problémy s aplikacemi třetích ztran, protože patřičné API rozhraní zůstává i nadále aktivní .

 

Windows 7 beta 1 již ke stažení

Tisk Email
windows-seven.jpg
Od dnešního dne má být k dispozici už i oficiálně ke stažení první betaverze chystaného operačního systému Windows 7. Nicméně Microsoft omezí jak počet jejích stažení, tak i funkčnost tohoto buildu a to do 1. srpna 2009.
 

Windows Seven bude Windows Seven

Tisk Email
windows_seven.jpg Nástupce Windows Vista bude Windows 7. Asi si myslíte, že toto není žádná novinka, ale opak je pravdou. Doposud bylo označení Windows Seven pouze výtvorem novinářů a bloggerů. Nyní Microsoft potvrdil, že Windows 7 bude oficiální název, pod kterým půjde nová Windows na trh. Stalo se tak poprvé, že se kódové označení vyvíjených Windows se stane oficiálním názvem. Viceprezident Microsoftu Mike Nash název zdůvodňuje velmi jednoduše: Windows 7 budou sedmou verzí Windows a proto se budou jmenovat Windows 7.

Nového Windows Seven se možná dočkáme již příští rok.
 

Windows 7 Milestone 3 screenshots

Tisk Email
windows_seven.jpg Zajímá Vás jak bude vypada windows 7?
Zde naleznete několik screenshotu.
 

Plánované novinky ve Windows SEVEN

Tisk Email
Oficiálně Microsoft ještě neuveřejnil plnované novinky ve Windows Seven, ale i tak prosáklo několik plánovaných novinek.

  • Podpora diskových obrazů (ISO, BIN) přímo v základní instalaci Windows. Windows Seven
  • Rodinná licence - měla by vzniknout nová speciální licence pro domácnosti.
  • Multi-session Remote Desktop - nová funkce vzdáleného přístupu bude podporovat více relací naráz
  • Internet Explorer - integrovaného manažeru pro stahování, obnova naposledy otevřených panelů
  • Virtual Deskop - ve Windows 7 by mohl být dostupný nástroj pro provozování více operačních systémů v rámci spuštěného Windows
  • Vestavěný manažer multimediálních kodeků
  • Samostatný panel nástrojů pro druhý monitor
  • Integrovaný Tweak-UI nástroj
  • Vylepšení indexování
  • Vylepšená správa disků a diskových oddílů.

Zatím vše co uniklo. Budeme Vás dále informovat
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Server

Stránky běží na vlastním linuxovém serveru umístěném na páteřní lince. Jako HTTP server jsme zvolili APACHE.

Mysql

Jako databázový server jsme se rozhodli pro využití MySQL 5.

ABM Morava

počítače

eshop

it

výpočetní technika

hardware

software

internet

tvorba www stránek

programování

linux

microsoft

hosting

acer Executive partner

Hewlett packard Preferred partner

Microsoft gold partner

Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com
TOPlist